Czy modelarstwo to zainteresowanie niszowe i niespotykane?

Drodzy, tak mnie natknęło, aby pogłówkować nad sprawą popularności modelarstwa. Nie sposób bowiem ukryć, że od czasu do czasu, gdy przyznaję się w towarzystwie do mojego zainteresowania, kwitowane jest to sporym zdumieniem. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, lecz przypuszczalnie w rozumieniu zwykłego Polaka jest to zabawa dla młodego chłopaka, niegodna dorosłego mężczyzny. Czy rzeczywiście?

Cóż, taki już mój los – nie podzielam pasji większości moich rówieśników – muzy słucham niedużo, natomiast telewizja w ogóle mogłaby dla mnie nie powstać. Trochę czytuję książek, lecz nie oszukujmy się – to dopiero jest w XXI-wieczne Polsce zainteresowanie niszowe. Egzystujemy wszakże w czasach, kiedy – wedle badań – blisko połowa mieszkańców naszego państwa nie czyta absolutnie niczego. I mowa w tym miejscu nie tylko o książkach, czy też gazetach, ale również wszelkich przejawach piśmiennictwa, jak np. krótki news w internecie. Wiem, dla mnie również są to liczby zadziwiające i ciężko w nie uwierzyć (szczególnie, że na przykład Empiki zawsze są pełne ludzi), aczkolwiek, czy wolno dyskutować z wynikami fachowo wykonanych badań?

Wracając jednak do modelarstwa – zainteresowanie to na pierwszy rzut oka rzeczywiście niszowe, aczkolwiek każdy, kto siedzi w tym trochę dłużej, wie dobrze, że nie jest w swoim zainteresowaniu odizolowany. Istnieją wszakże m.in. fora o tej tematyce, jak również
sklepy modelarskie, bądź witryny internetowe, na jakich znaleźć można czasami niewątpliwie atrakcyjne ogłoszenia. No i nie ukrywajmy, jeżeli ktoś kiedyś naprawdę zafascynuje się modelarstwem, nigdy już tego fachu nie porzuci.

Czy zatem modelarstwo jest zainteresowaniem niszowym? Do pewnego stopnia bez wątpienia, lecz nie dajmy się zwariować. Niniejszy blog, jak również szereg pozostałych witryn o tej tematyce, wydaje się najlepszym potwierdzeniem, że trochę nas – wielbicieli modelarstwa – w naszym kraju działa. Zostaje zatem uświadamiać ludzi, iż nie jesteśmy dziwakami i jest to hobby jak każde inne. A nawet lepsze – dlatego że kreatywne i wymagające zręczności.